Klubová výstava

Územní pobočka Hradec Králové pořádá každoročně Klubovou výstavu boxerů, na této stránce naleznete propozice, přihlášku a výsledky.

 

KLUBOVÁ VÝSTAVA 17.10.2021 , posuzovatel Petr Řehánek.

 
 

 VÝSLEDKY KLUBOVÁ VÝSTAVA 2021

 

Spuštěno on-line přihlašování:   ON-LINE přihlášení na výstavu ZDE

PROPOZICE 2021       Přihláška WORD      Přihláška PDF

 

 

Výsledky klubové výstavy Jaroměř 2020

FOTOGALERIE VÝSTAVA

propozice

přihláška

On-line přihlášení na výstavu

Výsledky Kluvobé výstavy 2019:

VÝSLEDKY KLUBOVÁ VÝSTAVA JAROMĚŘ 2019

Fotografie z výstavy naleznete zde:

FOTOGALERIE KV JAROMĚŘ 2019

 

Sponzoři Klubové výstavy pro rok 2019: 

www.nativia-pet.cz/cs/

vseprochovatele.cz/

www.pomoc-boxerum.cz

     

Územní pobočka BK Hradec Králové si Vás dovoluje pozvat na Klubovou výstavu boxerů, která se bude konat na cvičišti v Jaroměři, v sobotu 28.9.2019.

On-line přihlášky budou spuštěny zde: ON-LINE přihláška/entry form   

Propozice naleznete pod tímto odkazem: propozice2019.pdf (286,1 kB)

Přihlášku naleznete zde: prihlaska2019.pdf (195,7 kB)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dopis, který zaslala naší pobočce paní Ewa Urszula Dolinska (PL):

BOXEŘI V PODZIMNÍ JAROMĚŘI

 

Den s krásným slunečným počasím, opravdový zlatý podzim. Místo na klubovou výstavu jak stvořené. Velký oplocený prostor, klubovna se vším potřebným, dva částečně zastřešené kruhy pro ringový personál. No a to nejdůležitější – mnoho žlutých a žíhaných účastníků mávajících radostně svými ocasy, boxerů. Těch, kvůli kterým se takové výstavy pořádají.

Takový pohled mě přivítal 6. října 2018 na klubové výstavě v Jaroměři, organizované územní pobočkou Hradec Králové a kterou jsem byla pozvána posuzovat. 78 přihlášených psů je velmi slušný počet. Kromě mě byl k posuzování pozván i český rozhodčí Miroslav Roškota.

Výstava začala podle programu v deset hodin přivítáním všech účastníků a představením rozhodčích. Psi byli určení k posouzení mě, feny kolegovi Roškotovi. Kruhy byly dostatečně velké, což je pro posouzení psů v pohybu velmi důležité. V posuzování finálových soutěží jsme se střídali, já jsem byla poctěna výběrem nejlepšího z nejlepších, čili BOBa. Posuzování probíhalo v klidu a pohodě. Ringový personál pracoval bezvadně za což mu patří můj velký dík. Pro rozhodčího je ohromný komfort, když se může soustředit jenom na psy a jejich posouzení a mít přitom jistotu, že všechno ostatní dění v kruhu je pod kontrolou zkušeného personálu. K tomu ještě patřil neustále se usmívající ředitel výstavy, který byl vždycky ve správný čas na správném místě, když bylo něco potřeba.

Většina vystavovaných psů byli typičtí boxeři s hezkými hlavami a velmi dobrou výstavní kondicí. Jako vždy se ale objevilo několik jedinců, kteří se v kruhu chovali takříkajíc zbytečně nervózně ale nemělo to vliv na udělená ocenění. Po skončení posuzování všech tříd byla krátká regenerační přestávka a potom začaly ty největší emoce – začaly finálové soutěže.

Jako první byla soutěž o nejlepší chovatelskou skupinu.Nastoupily 2 a moji pozornost upoutala kolekce třech žlutých psů. Všichni tři navzájem velmi podobní v typu, s dobrým samčím výrazem, správnou tělesnou stavbou, temperamentní. A o to v chovu boxerů jde. S rozhodnutím jsem neměla problém, vyhrála chovatelská stanice Heny Box. Nejlepšího veterána vybíral kolega Roškota, stal se jím osmiletý, žlutý Ben Rexob z Výsluní, předvedený ve velmi dobré kondici. Čekatelství juniorského klubového vítěze ve psech dostal žíhaný Atrej od Fifinky po Outlawovi do Vale do Lethes a ve fenách také žíhaná Niké Božský Rošťák, dcera Bandolera z Metaboxu. Z jejich vzájemného porovnání potom vyšla vítězně s titulem nejlepší mladý boxer. V dospělých fenách dostala čekatelství klubového vítěze žíhaná Meropé Fortuna Viva z třídy šampionů, dcera Jir-Pia Phoenixe.

Největší emoce samozřejmě budí poslední soutěž, čili výběr nejlepšího boxera výstavy. Pro rozhodčího je to velká výzva ale v tomto případě jsem neměla pochybnosti kdo to bude. BOBa vyhrál (a před tím i čekatelství klubového vítěze) žlutý pes z mezitřídy Chianti Congo Nigrans, syn Carnivaleho de la Finca Sapho. Mladý, jednadvacetiměsíčný s typicky samčí a klasicky krásnou hlavou, se správným boxerským výrazem, velmi dobrou tělesnou stavbou, výborným pohybem a vyrovnaným povahovým projevem. Celkově mě přesvědčil, že mu patřila nejvyšší meta.

Výstava skončila a mě zůstaly milé vzpomínky na mimořádnou pohostinnost pořadatelů, na velmi dobře zorganizovanou akci, na usměvavé vystavovatele a samozřejmě na velmi hezké boxery. Děkuji pořadatelům v čele s pány Josefem Morávkem a Jaroslavem Kaplanem za pozvání a možnost účastnit se tohoto milého svátku, protože pro mě každá výstava boxerů svátkem je.

 

 

Klubová výstava Jaroměř 2018 výsledky:

Nejlepší chovatelská skupina: Heny Box
 
Nejhezčí veterán: Ben Rexob z Výsluní
 
ČKJV pes: Atrej od Fifinky
 
ČKJV fena: Niké Božský rošťák
 
Nejlepší mladý jedinec: Niké Božský rošťák
 
ČKV pes: Chianti Congo Nigrans
 
ČKV fena: Meropé Fortuna Viva
 
Nejlepší jedinec výstavy: Chianti Congo Nigrans
 
 
Fotograie z výstavy: bk-hk.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_boxeru_Jaromer_2018/          Fotky budou průběžně doplněny.
 
 
 
Výsledky naleznete zde: vysledkova_listina.pdf (48,8 kB)
 
 
 
 
 

Územní pobočka BK Hradec Králové si Vás dovoluje pozvat na Klubovou výstavu boxerů, která se bude konat na cvičišti v Jaroměři, v sobotu 6.10.2018.

Propozice naleznete pod tímto odkazem: propozice2018(1).pdf (288,2 kB) 

Přihlášku naleznete zde: prihlaska2018(1).pdf (191,1 kB)

 

On-line přihlášky budou spuštěny zde: ON-LINE přihláška/entry form